Nauja B kat. grupė LIETUVIŲ KALBA renkama RUGPJŪČIO 20 d. 19:30 val. (paskaitos vyksta GYVAI ir nuotoliniu ZOOM)

Nauja B kat. grupė RUSŲ KALBA renkama RUGPJŪČIO 27 d. 18:00 val. (paskaitos vyksta GYVAI ir nuotoliniu ZOOM)

ltenru

A kategorija

NUO KADA GALIMA PRADĖTI MOKYTIS A KATEGORIJĄ (MOTOCIKLO TEISĖS)?

Šioje vietoje yra keletas amžiaus kriterijų, tarp kurių svarbu nesusimaišyti.

  • Nuo 20 metų įgyti A kategoriją galite, jeigu turite ne mažesnį nei dviejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Tokiu atveju Jums užtenka tik išlaikyti A kategorijos egzaminą VĮ „Regitra“. Eurodraivo A kategorijos profesionalūs instruktoriai rekomenduoja prieš laikant egzaminą Regitroje atlikti bent vieną įgūdžių tobulinimo vairavimo pamoką motociklu mokykloje, kadangi taip padidinsite savo galimybę sėkmingai išlaikyti egzaminą iš pirmo karto. A kategorijos transporto priemonės dažniausiai yra sunkesnės, didesnės, be abejo – galingesnės, jomis manevruoti gali būti sunkiau, nei A2 kategorijai priskiriamais motociklais. Todėl vairavimo mokykloje siūlome pasitobulinti manevravimo įgūdžius aikštelėje, kurie Jūsų lauks ir Regitros egzamine.
  • Nuo 23 metų galite pradėti mokytis A kategorijos kurso mūsų mokykloje Vilniuje. Nesvarbu, mokysitės su grupe ar eksternu, vairavimo mokykloje, būdami šio amžiaus, galėsite baigti visą mokymo kursą ir išlaikyti praktinę galutinę įskaitą. VĮ „Regitra“ A kategorijos teoriją galite laikyti būdami 23 metų ir vyresni, tačiau praktinį egzaminą galėsite laikyti ne jaunesni, nei 24 metų. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims.

KUO SKIRIASI A KATEGORIJOS VAIRAVIMO KURSAI EKSTERNU NUO ĮPRASTŲ KURSŲ „SU GRUPE“?

Esminis skirtumas tarp „Eksternu“ ir „Su grupe“ yra teorijos mokymasis. Mokydamiesi vairavimo kategorijos eksternu, Jūs savarankiškai ruošiatės teorijos egzaminui, kurį laikysite Regitroje. Savarankiškas mokymasis namuose – tai KET knygutės skaitymas, analizavimas, A kategorijos KET testų sprendimas internetu be vairavimo mokyklos pagalbos. Pasirinkus mokytis A kategoriją eksternu, į vairavimo mokyklą Eurodraivas Jūs atvykstate jau išlaikius teorijos žinių patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“ ir iš karto pradedate praktines vairavimo pamokas motociklu.

Mokydamiesi A kategoriją su grupe, kiekvieną kelių eismo taisyklių temą mokotės kartu su vairavimo teorijos mokytojo pagalba, dalyvaujate gyvose arba nuotolinėse A kategorijos pamokose nustatytu metu bei gaunate visokeriopą pagalbą, įskaitant individualias konsultacijas, teorijos mokymosi klausimais. Įprastai teorijos kursas trunka mėnesį laiko, tačiau tuo pačiu metu, kuomet mokotės teorijos, Jūs galite pradėti atlikinėti ir praktinius pravažiavimus motociklu, jeigu esate vairavimo mokyklai pristatę vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą!

Kas įskaičiuota į A kategorijos vairavimo kursų kainą rasite paspaudus čia.

KĄ GALIU VAIRUOTI TURĖDAMAS(-A) A KATEGORIJOS VAIRAVIMO TEISES?

Turėdami A kategorijos vairuotojo pažymėjimą rankose Jūs galite vairuoti visų tipų motociklus (priskiriamus A1, A2 kategorijai), kadangi A kategorija yra aukščiausia motociklų vairavimo teisės kategorija. Su šia kategorija galite vairuoti ir triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims

Svarbu paminėti tai, kad išsilaikius A kategoriją iki 24 metų, Jūs negalėsite vairuoti triračių. Šią teisę įgysite tik sulaukę 24 metų amžiaus (papildomai tam egzaminų laikyti nereikia).

AR LAIKYTI A KATEGORIJOS TEORIJOS ĮSKAITĄ VAIRAVIMO MOKYKLOJE BŪTINA?

Mokantis A kategoriją eksternu – laikyti teorijos įskaitos vairavimo mokykloje nereikia, nes Jūs atvykstate jau išlaikę teorijos žinių patikrinimo egzaminą Regitroje.

Jeigu mokotės teoriją mokykloje su grupe, tačiau pristatėte vairavimo mokyklai teorijos egzamino išlaikymo pažymą, gautą VĮ „Regitra‘, tokiu atveju teorijos įskaitos vairavimo mokykloje taip pat nereikia laikyti. Kitaip tariant, dar nebaigę mokymo kurso vairavimo mokykloje, galite vykti į Regitrą laikyti teorijos egzamino, jeigu jaučiatės užtikrinti ir turintys pakankamai teorinių žinių.

AR A KATEGORIJOS VAIRAVIMO KURSAS SUTRUMPĖJA, JEIGU TURIU B KATEGORIJĄ?

Nesvarbu, kokį B kategorijos vairavimo stažą turite, tai nedaro įtakos A kategorijos mokymo trukmei, kainai, egzaminui ir kt. Neturintiems B kategorijos yra taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir turintiems B kategoriją.

Svarbu paminėti ir tai, kad išlaikius A kategorijos teorijos egzaminą VĮ „Regitra“, Jūsų negali mokyti vairuoti kiti šeimos nariai (priešingai, nei tai yra leidžiama mokantis B kategorijos). Tik vairavimo mokyklos profesionalūs instruktoriai Jus gali mokyti praktinių įgūdžių.

DOKUMENTAI, KURIŲ REIKIA ATVYKSTANT UŽSIREGISTRUOTI Į KURSUS SU GRUPE

  • Asmens dokumentas
  • Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (registruojantis į kursus turėti nebūtina, galima pristatyti vėliau)

DOKUMENTAI, KURIŲ REIKIA ATVYKSTANT UŽSIREGISTRUOTI Į KURSUS EKSTERNU

  • Asmens dokumentas
  • Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma, suteikianti teisę vairuoti A kategorijos TP
  • Pažyma apie išlaikytą teorijos egzaminą VĮ „Regitra“

Registracija į kursus